Paris Hilton, 16 yaşında cinsel istismara uğradığını açıkladı

Model ve DJ Paris Hilton, Temsilciler Meclisi’nde düzenlenen “Çocuk Refahının Güçlendirilmesi ve Amerika’nın Çocuklarının Korunması” konulu oturumda konuştu. Hilton, çocukların ve gençlerin yatılı tedavi merkezlerine yerleştirilmesinin yol açtığı zararı kişisel deneyimlerinden bildiğini dile getirdi.

The Hill gazetesinin haberine göre, Hilton, 16 yaşındayken kaldığı yatılı tedavi merkezinde kendisine zorla ilaç verildiğini ve personel tarafından cinsel istismara uğradığını söyledi. Hilton, “Zorla ilaç verildi ve personel tarafından cinsel istismara uğradım. Şiddetli baskı gördüm ve koridorlarda sürüklendim, çırılçıplak soyuldum ve hücre hapsine atıldım” dedi.

Hilton, bu süreçte ailesinin de manipüle edilerek kandırıldığını belirterek “Şu anda sesi olmayan çocukların sesi olmak için buradayım, bu komite onları korumak için iki partili çözümleri ileriye taşıma sorumluluğuna sahip” diye konuştu.

‘DESTEKLENMEK İÇİN HER FIRSATI HAK EDİYORSUNUZ’

Koruyucu aileye verilen çocukların “çocuk hapishanesi” gibi soğuk tesislerde büyümelerine izin verilmemesi gerektiğini aktaran Hilton, bu çocukların maruz kaldıkları muamelenin suç teşkil ettiğini söyledi. Hilton, çocukların güvenli aile merkezlerinde büyümeyi hak ettiğini belirterek, “Eğer sistem içerisindeki bir çocuksanız sözlerimi duyun; Seni görüyorum, sana inanıyorum, neler yaşadığını biliyorum ve senden vazgeçmiyorum. Siz önemlisiniz, geleceğiniz önemli, güvende olmak ve desteklenmek için her fırsatı hak ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir